NASZE DOŚWIADCZENIE

Monika Bekas

Monika Bekas

 

Trener biznesu, prelegent i wykładowca, autorka licznych artykułów i prac naukowych z zakresu zarządzania należnościami, windykacji czy psychologii dłużnika. Pierwszą swoją książkę o windykacji napisała w 2008 roku. W 2013 roku ukazała się kolejna publikacja pt. Windykacja należności w praktyce.

W ostatnich latach przeszkoliła ponad 3000 przedsiębiorstw. Jako ekspert z dziedziny windykacji jest częstym gościem na konferencjach Pulsu Biznesu, Forbesa czy Gazety Prawnej. Wykłada na studiach podyplomowych Windykacja Należności oraz Zarządzanie Płynnością Finansową w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, szkołę trenera biznesu oraz kwalifikacyjne studia podyplomowe w zakresie uprawnień pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Wygrała również ogólnopolski ranking Polscy Liderzy Doradztwa w kategorii Doradca Biznesu ds. Zarządzania Należnościami.

W swojej działalności edukacyjnej chętnie angażuje się w przedsięwzięcia organizowane dla młodzieży. Wspiera organizację konkursu z wiedzy ekonomicznej pt. „Ryzyko działalności gospodarczej”. Celem tego pomysłu jest pomoc w przygotowaniu młodych ludzi do wejścia na rynek pracy oraz ułatwienie im zrozumienia zasad ekonomii i funkcjonowania biznesu na rynku polskim. Jako ekspert jest też częstym gościem w szkołach z okazji Światowego Dnia Przedsiębiorczości.

Od 2004 do 2014 roku pracowała w Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Gospodarczej SA i prowadziła między innymi projekt edukacyjny pt. Akademia Krajowego Rejestru Długów. Swoje doświadczenie zdobywała też pracując jako Dyrektor Windykacji Prawnej w firmie Lindorff SA. Obecnie, jako Akademia Rozwoju Biznesu, wspiera i pomaga wielu firmom rozwiązywać problemy z dłużnikami poprzez szkolenia, consulting, coaching i mentoring.

Pon. - Sob. 8:30 - 16.30
Niedziela wolna
ul. Legnicka 17/4
53-671 Wrocław